ELEMENTY OBUDOWY

Nasza firma również zajmuje się dorobieniem elementów do pianin i fortepianów. Te często ulegają uszkodzeniu, lub po prostu gubią się. W takich właśnie sytuacjach klient może wybrać styl w zależności od dorabianego elementu. Przykładem może być pulpit – prosty lub ażurowy, nogi – współczesne proste,  okrągłe, bądź przepięknie rzeźbione; itp.

NOGI & LIRY

 

Nogi i lira również nadają niebanalny charakter instrumentowi. Oferujemy szeroką gamę dorobienia nóg tj.: kwadratowe, okrągłe, rzeźbione, proste, wykończone w lakierze, okleinowane a także w stanie surowym. Bierzemy również pod uwagę życzenia klienta dotyczące ich wysokości, co jak wiemy z doświadczenia bywa bardzo indywidualną kwestią.

Nogi jak i lirę często poddajemy przeróbce na styl współczesny, w zależności od życzenia klienta.

Warto również wspomnieć o angielskim stylu niejednorodnym, jakim jest ‘chippendale’, zapoczątkowany przez ebenistę XVIII wieku, Thomasa Chippendale’a, który łączył elementy sztuki współczesnej, z egzotycznymi i starszymi nadając swoim dziełom finezyjny i niepospolity wygląd. Nogi oraz lirę często rzeźbimy ręcznie, co dodatkowo nadaje niepowtarzalny efekt elementom instrumentu.

NUTNIK

 

Nutnik, to drewniany pulpit, który nie tylko pełni praktyczną funkcję rozłożenia nut, ale stanowi przepiękny element dekoracyjny obudowy.

Oferujemy renowację, jak i dorobienie nutnika tj. bardzo dekoracyjnego tzw. ażurowego, bądź też prostego, współczesnego.

Warto dodać, iż model nutnika staje się często wizytówką danej marki instrumentu.

DEKLE

 

Często się zdarza, że dekle instrumentu, są niezwykle pofałdowane, krzywe, zarysowane z niezliczonymi dookoła ubytkami. W takich okolicznościach często doradzamy dorobienie nowego dekla, z wybranego przez klienta materiału, gdyż stary nie spełniałby należycie swojej roli.

PODPÓRKA DEKLA

 

Podpórka dekla w fortepianie, w zależności od życzenia klienta, może być: pojedyncza, podwójna lub nawet potrójna wyklejona filcem, dobranym do koloru reszty filców w instrumencie.

ROLKI

 

Rolki transportowe instrumentu, to jego nieodłączna część.

Niestety, te nie zawsze są w dobrym stanie, i nie do końca spełniają swoją rolę. Rolki, które są już zardzewiałe staramy się wypolerować aby wyglądały jak nowe. Jednak często jesteśmy zmuszeni do ich wymiany, na nowy lepszy model.

Apropo lepszego modelu, zapraszamy do naszego sklepu, gdzie oferujemy różnego rodzaju rolki, w zależności od potrzeb klienta.

https://sklep.pianorenovation.pl/30-urzAdzeniatransportowe

Rolki widoczne na obrazku to: https://sklep.pianorenovation.pl/elementyobudowy/846-Rolkifortepianowekolo90x87mmzhamulcemMod108.html.

Zapraszamy do zakupu!! 🙂