Renowacja fortepianów

Z dumą możemy stwierdzić, że renowacje fortepianów i pianin mające miejsce w naszej firmie odznaczają się olbrzymim profesjonalizmem. Naszym głównym celem jest wcielenie w instrumenty nowego życia – przywracamy przepiękne brzmienie i wygląd, często pozostawiając jak najwięcej oryginalnych części/elementów danego pianina czy fortepianu.

Dlaczego wybrać firmę Piano Renovation Professional?

Minęło 31 lat odkąd zajmujemy się profesjonalną renowacją pianin i fortepianów. Nasza rodzinna firma zjednała sobie klientów zarówno z Polski, jak i z wielu innych zakątków świata. Miłość do fortepianów i pianin oraz pasja, którą kierują się założyciele firmy – Wojciech i Grażyna Kozłowscy, zaraża każdego z osobna motywując nie tylko oddanych pracowników firmy, ale i każdą nową osobę zaczynającą z nami współpracę. Jesteśmy w pełni świadomi tego, że zainteresowani pragnący remontu swojego instrumentu darzą nas ogromnym zaufaniem, dlatego podczas oględzin każdego pianina czy fortepianu podchodzimy do niego bardzo indywidualnie.

Zachęcamy Państwa do kontaktu telefonicznego lub e-mailowego.

Oferujemy bezpłatną i niezobowiązującą wycenę renowacji Twojego instrumentu. Możesz być pewien, że nie znajdziesz tak atrakcyjnej cenowo oferty, przy zachowaniu najwyższej jakości procesu renowacji i użytych materiałów.

Obudowa

Obudowa, to pierwsza rzecz, na którą zwraca się uwagę wstępnie oglądając dany instrument. Często przyglądamy się nieskazitelnie błyszczącej powierzchni fortepianu wykończonej najwyższej jakości lakierem poliestrowym bądź oryginalnemu wykorzystaniu niebanalnych wzorów oklein. W zależności od gustu, a o tych się nie dyskutuje, zachwycamy się współczesnym designem lub też zabytkowymi bogato zdobionymi i niekonwencjonalnymi rzeźbami instrumentu.

Niestety, z biegiem czasu wykończenie instrumentu może ulec powolnemu zniszczeniu, zarysowaniu bądź niespodziewanemu wypadkowi. Wtedy należy podjąć decyzję, czy chcemy odświeżyć obudowę naszego instrumentu, czy może nawet nadać mu zupełnie nowy wygląd.

Ponieważ zdajemy sobie sprawę, jak bardzo nasi klienci oraz pasjonaci muzyki dbają o swoje instrumenty, oferujemy szeroką gamę renowacji obudowy, lub często samych jej elementów tj.: nóg, lir, podpórek dekla, rolek itp. Klienci oddający swoje skarby w nasze ręce mogą liczyć na indywidualne podejście do każdego instrumentu, fachową opinię i dobrą radę w razie jakichkolwiek wątpliwości.

Więcej o obudowie

Akustyka

Akustyka, czyli serce naszego instrumentu. Głębia i esencja fortepianu! Dźwięk przeszywający wszelkie zmysły zasłuchanych w melodii miłośników muzyki. Czyż nie o to właśnie chodzi wszystkim właścicielom tych cudnych instrumentów klawiszowych? Aby słuchać, grać i ciągle zakochiwać się w barwnie brzmiących przygrywanych nutach?

Pragniemy usłyszeć głośny rozbrzmiewający, czasem tajemniczy i uwodzący a innym razem delikatny dźwięk. Niestety, piękno dźwięku mija z czasem i eksploatacją materiałów naszego instrumentu. Jednak dzięki naszym zdolnościom, doświadczeniu i pasji wszystkiemu potrafimy zaradzić!

Jeśli zauważyłeś jakiekolwiek „ubytki” akustyczne, niemelodyjny dźwięk lub głuche struny, nie zwlekaj. Obiecujemy, że jesteśmy w stanie Ci pomóc i przywrócić Twój instrument do życia.

Oferujemy bardzo szeroki zakres profesjonalnych prac renowacyjnych oraz najwyższej jakości materiały. Skupimy się  na Twoim instrumencie holistycznie, mając pewności, że zadbaliśmy o każdy najdrobniejszy szczegół mający wpływ na dźwięk Twojego instrumentu.

 

 

Więcej o akustyce

Mechanizm

Mechanizm i klawiatura, czyli kolejne istotne elementy instrumentu, o których stan bez wątpliwości trzeba ogromnie dbać. Dobrze i starannie wyremontowany mechanizm to kwintesencja naszego fortepianu.

Podczas renowacji mechanizmu liczy się wysoce ceniona w tym fachu skrupulatność, gdyż tutaj na wagę złota jest każdy milimetr bądź miligram. W celu uzyskania odpowiedniej „wagi gry” i świetnego komfortu gry każdy z poszczególnych materiałów jest kunsztownie dobrany, wymierzony i wyważony.

Jako firma specjalizująca się w renowacji fortepianów bez przeszkód sprostamy najcięższym przypadkom, a warto wspomnieć, że bywały u nas mechanizmy w okrutnie tragicznym stanie.

Więcej o mechaniźmie

Gotowe instrumenty

Bechstein

Bechstein

Calisia

Forster

Bechstein

Pleyel

Steinway & Sons

Steinway & Sons

Steinway & Sons

 Seiler

 Seiler

 Bechstein

Grotrian

Bechstein

 Seiler

Piano Disc

PIANO DISC JEST JEDNĄ ZE ŚWIATOWYCH LIDERÓW ZAUTOMATYZOWANYCH SYSTEMÓW DO PIANIN I FORTEPIANÓW . FIRMA ZOSTAŁA ZAŁOŻONA W 1988 ROKU I JEST BEZDYSKUSYJNYM LIDEREM W DZIEDZINIE SYSTEMÓW AKUSTYCZNYCH .

PianoDisc umożliwia sterowanie pianina lub fortepianu  z odtwarzacza iPod, iPad lub iPhone zapewniając muzykę na żywo oraz jej mistrzowskie wykonane  przez wiele godzin.  Może być zainstalowany praktycznie w każdym modelu pianina lub fortepianu .  Firma od początku lat 90  chcąc mieć wybitny produkt  rozpoczęła wgrywanie  utworów  najlepszych światowych pianistów takich jak Rachmaninov, Horowitz lub Rubinstein i wielu innych.

Przez lata były one rejestrowane w systemach PianoDisc  w ilości 4000 utworów wszystkich kategoriach muzyki  i wciąż rośnie.

Dziś systemy PianoDisc są chętnie instalowane  w prywatnych domach, hotelach, restauracjach, szkołach muzycznych, studiach  nagraniowych oraz w wielu innych miejscach gdzie ludzie kochają słuchać muzyki na żywo.

Piano Life Saver

PIANO LIFE SAVER TO SYSTEM KTÓRY POMAGA NAM W UTRZYMYWANIU NA STAŁYM POZIOMIE WILGOTNOŚCI PŁYTY REZONANSOWEJ ORAZ INNYCH ELEMENTÓW DREWNIANYCH.

Instalując  go  natychmiast zauważymy większą stabilność strojenia oraz będziemy  cieszyć się lepszą jakością dźwięku a co najważniejsze zapobiega zmianom i  uszkodzeniom wnętrza  fortepianu w  zawilgoconych lub zbyt suchych pomieszczeniach.  Zastosowanie systemów kontroli wilgotności Piano Life Saver  skutecznie kompensuje zmiany klimatyczne występujące w środowisku  i w związku z tym jest to bardzo korzystne dla stabilności i długoterminowej niezawodności naszego instrumentu /dno rezonansowe , strojenie , regulacja …/ . System ten  montowany jest  wewnątrz instrumentu  i  jest niewidoczny .  Jedynym wyjątkiem są widoczne na zewnątrz  kable zasilające, gdyż cały mechanizm korzysta z energii elektrycznej.  Poziom wilgotności jest stale utrzymywany na stałym poziomie, odpowiednim dla instrumentu między  45% a 60%.  Montaż Systemu Piano Life Saver  wymagany jest wyłącznie  przez wyspecjalizowanych techników w tej dziedzinie .

Piano Silent System

SYSTEM CIECHEJ GRY – TO URZĄDZENIE ELEKTROMECHANICZNE, KTÓRY UMOŻLIWIA WYCISZENIE DŹWIĘKU GENEROWANEGO PRZEZ PIANINO LUB FORTEPIAN. DAJE NAM SATYSFAKCJĘ GRANIA NA INSTRUMENCIE ORAZ SŁUCHANIA PRZEZ SŁUCHAWKI NIE PRZESZKADZAJĄC NIKOMU W DOWOLNYM CZASIE I MIEJSCU.

Urządzenie pozwala dotykając klawiatury na przemianę  prawdziwego dźwięku fortepianowego w elektroniczne  brzmienie  które można usłyszeć w słuchawkach.

Jego  zaletą jest również możliwość zmiany dźwięków na takie jak :  organy, klawesyn, instrumenty smyczkowe  i wiele innych  (są modele do 128 różnych dźwięków). Posiada także metronom  za pomocą którego można precyzyjnie określić tempo danego utworu. System cichej gry ma możliwość zapisywania dżwięków  , odtwarzania ich wykonań  a także bezpośrednią  współpracę  z komputerem podłączenie  bezpośrednio do komputera.